Bezpieczeństwo to podstawa. Pamiętaj o tym kompletując strój motocyklisty

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, w szczególności jeżeli decydujemy się jednoślad. Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę należy skompletować prawidłowy strój. Przeczytaj, na co zwracać uwagę, kiedy kompletujemy strój motocyklisty.

Punkt pierwszy na liście: kask motocyklowy

Pierwszym punktem na naszej liście powinien być kask motocyklowy. Jest to najważniejszy element naszego stroju, którego zadaniem jest ochrona naszej głowy. Wybierając się do sklepu przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę konstrukcję i materiał, z którego wykonany jest kask. Niestety, najczęściej skupiamy się na innych czynnikach, takich jak cena, malowanie, czy dodatki poprawiające komfort użytkowania. Sytuacja powinna być odwrotna, ponieważ w razie wypadku, czy ślizgu to kask stanowi najważniejszą ochronę motocyklisty. Materiał, z jakiego wykonana jest skorupa kasku ma duży wpływ na jego trwałość, wagę i, oczywiście, bezpieczeństwo. Materiałów jest wiele, tak samo jak i samych modelów, dlatego warto jest zwrócić uwagę na to, czym jest wypełniona skorupa kasku. Jeżeli chodzi zaś o modele to wyróżniamy: kaski AGV, Fox, czy Held. Z tych modeli najczęściej wybierane przez motocyklistów są kaski AGV, których jakość i cena często przyciągają użytkowników. Koniecznie pamiętajmy o tym, aby nie kupować kasków używanych, a jedynie nowe. Wynika to z faktu, iż wyściółka kasku dopasowuje się po kilkunastu godzinach użytkowania do danej głowy, dzięki czemu zapewnia motocykliście maksymalną ochronę.

Punkt drugi i trzeci: kurtki, spodnie i inne

Drugim punktem na naszej liście powinna być kurtka motocyklowa. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje tych okryć: skórzane, nazywane w u nas potocznie ramoneskami, i tekstylne. Ten pierwszy typ zdecydowanie bardziej kojarzy nam się ze stylem motocyklisty i jest częściej wybierany przez użytkowników. Trwałość tego materiału jest też zdecydowanie większa niż w przypadku ich mniej stylowych odpowiedników. Z kolei kurtki tekstylne zapewniają o wiele większy komfort jazdy, dzięki czemu zaczynają powoli podbijać serca miłośników jednośladów. Jeżeli zaś chodzi o inne elementy stroju, to warto też zainwestować w spodnie i buty. Jeżeli chodzi o spodnie, to głównie w sklepach można znaleźć spodnie skórzane, choć istnieją również motocyklowe, które również zapewniają jadącemu ochronę. Z kolei zadaniem butów jest ochrona naszej stopy przed zgnieceniem w razie wypadku. Dobrej jakości buty mogą uratować motocyklistę nawet przed amputacją, dlatego dobrze jest postawić w tym wypadku na jakość.