Camper wynajem – przygotuj się do wyjazdu

Szykujesz się na wyjazd camperem w daleką trasę? Jeśli tak, musisz przede wszystkim dobrze zaplanować drogę, a także sprawdzić, czy polskie ubezpieczenie OC jest ważne w miejscu, do którego jedziesz. O czym jeszcze musisz pamiętać?

Bez przewodnika ani rusz

Niezwykle ważne jest, by zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny. Dzięki niemu będziesz mógł dobrze zaplanować trasę, a także wszystko dokładnie przeanalizować. Musisz sprawdzić najważniejsze punkty na drodze, zastanowić się, co chcesz zwiedzić. To ty jesteś panem i władcą sytuacji. W ciągu jednego dnia możesz zobaczyć naprawdę wiele różnych rzeczy. Nie musisz się kompletnie niczym ograniczać. Takie właśnie zalety ma camper wynajem. Żeby jednak dobrze zapoznać się z ofertą turystyczna danego regionu, a także fauna i florą na jej terenie lub też innymi wartymi uwagi elementami, koniecznie kup sobie przewodnik. Na spokojnie zastanów się, co chcesz zobaczyć, by być w pełni usatysfakcjonowanym z wyprawy.

Czy musisz mieć Zieloną Kartę?

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy na terenie, na którym przebywasz musisz mieć Zieloną Kartę. To rodzaj ubezpieczenia. Jest to o tyle ważne, że w razie gdyby zdarzył się wypadek, nie trzeba będzie z własnej kieszeni płacić odszkodowania. A ceny są bardzo wysokie. Pół biedy, jeśli zderzymy się ze zdezelowanym samochodem, który ledwo się trzyma. Wtedy jego naprawa nie będzie aż taka droga. Gorzej, jeśli na naszej drodze stanie samochód klasy premium. Jego naprawa będzie już znacznie bardziej kosztowna. To wszystko spowoduje, że jeden wakacyjny wypad będziesz spłacał przez resztę życia. To sytuacja, do której w żadnym razie nie wolno dopuścić. Może się ona źle skończyć dla każdej ze stron. Lepiej odpowiednie wcześnie wykupić potrzebne ubezpieczenie, by potem nie mieć żadnych problemów. Tym bardziej, że tego typu usługi nie są drogie. Warto się więc tym odpowiednio wcześnie zająć.

Dobierz odpowiedni model campera

Bardzo ważne jest, by dobrać odpowiedni model campera. Firm świadczących usługi camper wynajem jest na rynku sporo. Niestety, cześć z nich nie ma stanie dobrych pojazdów. Oferują klientów zdezelowane samochody, które ledwo trzymają się drogi. To w żadnym razie nie jest komfortowa sytuacja. Lepiej zapłacić więcej za wypożyczenie campera, ale przynajmniej mieć pewność, że jest on w miarę nowy i dobrej firmy. Wtedy prawdopodobieństwo, że odmówi nam posłuszeństwa na drodze jest dużo mniejsze. A przecież nikt nie chce, by wspólny rodzinny wypad skończył się w tak fatalny sposób. Stres i nerwy nie są mile widziane przez nikogo.