Chirurgia plastyczna i plastyka warg sromowych – dlaczego tak wiele Polek decyduje się na zabiegi?

Dziedzina medycyny jaką jest chirurgia plastyczna z roku na rok zyskuje coraz większe grono odbiorców, a zwiększające się możliwości chirurgów sprawiają, że uzyskiwane efekty są coraz bardziej satysfakcjonujące. Zobacz, jakie zabiegi są wykonywane w ramach ginekologii plastycznej.

Coraz więcej osób przekonuje się do ginekologii plastycznej

Dodatkowo wraz z rosnącą popularnością chirurgii plastycznej coraz więcej osób przekonuje się do jej osiągnięć. Jeszcze jakiś czas temu była to medycyna kojarzona wyłącznie z fanaberiami, chirurgicznym usuwaniem tłuszczu i powiększaniem piersi przez okładkowe gwiazdy. W obecnym momencie dzięki rosnącej świadomości możliwości tej dziedziny chirurgii ludzie odbierają ją jako szansę na poprawę wyglądu i tym samym zniwelowanie kompleksów, a często także na normalne życie na przykład po poważnych wypadkach, czy poparzeniach.

Ginekologia plastyczna to nie tylko poprawki estetyczne, ale też zdrowotne

Chirurgia plastyczna jest dla wielu osób nie tylko sposobem na dokonanie poprawek w wyglądzie, ale również szansą na zwiększenie komfortu życia i zniwelowanie niedoskonałości powstałych w wyniku wypadków czy wad urodzeniowych.
Coraz częściej na operacje plastyczne decydują się rodzice małych jeszcze dzieci, u których wygląd od urodzenia odbiegał od standardowego. Możliwe jest więc na przykład uformowanie małżowiny usznej u osób urodzonych bez niej, czy też pozbawionych jej w wyniku określonego zdarzenia.

Plastyka warg sromowych – zabieg, który pomógł już wielu kobietom

Zdarza się że u nastolatek lub kobiet dorosłych na przykład w wyniku porodu konieczna jest plastyka warg sromowych. Część kobiet podczas dojrzewania odczuwa dyskomfort spowodowany przerostem warg sromowych mniejszych lub większych, a plastyka warg sromowych okazuje się być sposobem na realne poprawienie komfortu życia.
U kobiet po porodach zdarza się, że w wyniku pęknięcia krocza, lub jego nieodpowiedniego zszycia po nacięciu pojawiają się problemy nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej i seksualnej. W takiej sytuacji chirurg plastyczny jest w stanie dokonać zmian, które w wielu przypadkach mogą nie tylko zniwelować zaistniały problem, ale jednocześnie uzyskać efekt znacznie lepszy od stanu pacjentki sprzed zaistniałych komplikacji porodowych.