Dainese – marka motocyklowa, na którą warto postawić!

Bezpieczne poruszanie się motocyklem po drogach wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Motocykliści to ludzie kochający adrenalinę i ryzykujący codziennie swoje zdrowie i życie. Dlatego też istotne pozostaje odpowiednie ich zabezpieczenie, które gwarantuje tylko właściwa odzież ochronna. Włoska firma Dainese – https://motomoda24.pl/blog/dainese-poznaj-marke – należy do czołówki producentów odzieży i akcesoriów dla motocyklistów. Firma działa na całym świecie i ma olbrzymią rzeszę fanów. To, co wyróżnia Dainese to głównie wielka dbałość o jakość i o każdy szczegół.

Dlaczego Dainese jest tak wyjątkowe?

Za wyjątkowość całej marki odpowiada przede wszystkim wieloletnia tradycja i dbałość i każdy, nawet najmniejszy szczegół. Marka powstała już w 1972 roku i założona została przez Lino Dainese. Nie trzeba było długo czekać, żeby marka Dainese stała się szczególnie popularna na całym świecie. Już od samego początku marka stała się synonimem niebywałej wręcz jakości i rzetelnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa każdego motocyklisty.

Obserwując różnego typu Grand Prix w sportach motorowych, dostrzec można gwiazdy światowego formatu występujące w kombinezonach tej marki. To najlepiej pokazuje, jak niesamowicie ceniona jest firma pośród miłośników jazdy na motocyklach. W kombinezonach i w akcesoriach Dainese zobaczyć można było między innymi Valentino Rossi i inne gwiazdy światowego formatu.

Co najważniejsze Dainese to firma stale rozwijająca swoje projekty. Wyewoluowała ona z produkcji akcesoriów i ubrań dla kolarzy górskich, którzy z racji na niebezpieczeństwo urazów i jednocześnie specyfikę sportu zmuszeni byli do posiadania odpowiedniego rodzaju odzieży sportowej. Nie ominęło to również narciarzy wyczynowych, w tym najwybitniejszych nazwisk w historii narciarstwa wyczynowego. Stawiając na innowacje, firma Dainese zdecydowała się na współpracę z wybitnymi jednostkami naukowymi, w tym z MIT oraz NASA, biorąc udział w przygotowaniu kombinezonów dla astronautów. Robi to piorunujące wrażenie!

Firma poznane i wykreowane we współpracy z naukowcami rozwiązania stara się wdrażać na grunt motocyklowy. W ofercie firmy królują głównie ubrania dla motocyklistów: kurtki, spodnie, ochraniacze, kombinezony, jak również dedykowane akcesoria dla motocyklistów.

Naukowe podejście do produkcji odzieży

Wspomniana współpraca z najwybitniejszymi jednostkami naukowymi to jednakże wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Przedsiębiorstwo Dainese stawia na najwyższą jakość, bezpieczeństwo i wdrażanie nowoczesnych technologii dla zagwarantowania motocyklistom komfortu i wysokiej jakości przeżyć na jednośladzie. Firma stara się wdrażać na bieżąco interesujące koncepcje, dlatego też uruchomiła już ponad 20 lat temu specjalne centrum badawczo-produkcyjne Dainese Technology Centre. Do jego prac należy przeprowadzanie testów, analiz (w tym zderzeniowych) wszystkich produktów i wprowadzanych prototypów.

Materiały i jakość wykonania w Dainese

Przedsiębiorstwo Dainese zajmuje się produkcją wszelkiej maści odzieży motocyklowej. W ofercie odnajdziemy:

– Kurtki motocyklowe,
– Spodnie,
– Ochraniacze,
– Kombinezony,
– Buty,
– Akcesoria.

Opierając się na badaniach w ramach DTC, firma wykorzystuje najwyżsej jakości produkty. W odzieży Dainese odnaleźć można takie materiały jak kevlar, tytan, włókno węglowe. Staranne ich połączenie gwarantuje użytkownikom wysoki poziom zabezpieczenia, nie pozbawiając odzieży zredukowanej masy i zmniejszonych gabarytów.

Dainese jest także liderem trendów w odzieży motocyklowej. Firma wprowadziła rewolucyjny i stale kopiowany przez innych producentów kombinezon typu żółw, a do wszystkich swoich typów odzieży zastosowała poduszki powietrzne, amortyzujące ciało w razie upadku bądź zderzenia.

Każdy zawodowiec i rozpoczynający przygodę ze sportami motocyklowymi w produktach Dainese odkryje wysoką jakość, niebywały komfort i najwyższy stopień bezpieczeństwa. Dainese to gwarancja wrażeń, komfortu i bezpiecznych powrotów w eskapad motocyklowych. Warto temu zaufać już dzisiaj i zdecydować się na markę wybieraną przez najlepszych z najlepszych!