Kamper, czyli pomysł na wakacje

Na dworze zimno, wieje i pada deszcz. Dopiero co skończyły się poprzednie wakacje ale jak tu przy takiej pogodzie nie myśleć o kolejnych. Marzy Ci się objazdówka po Europie, no dobra nie masz tyle urlopu to może chociaż Włochy. Tam na pewno jest cieplej niż tutaj. Poza tym pizza, wino i pyszne lody… Dobra zejdź na ziemię objazdówka po Włoszech? W totka wygrałeś? Na chwilę nastrój znika, no bo właśnie skąd wziąć pieniądze na hotele? A kto powiedział, że masz spać w hotelach, przecież można spać w samochodzie. Nie takim o jakim teraz pomyślałeś…, większym. Na wakacje możesz przecież jechać kamperem.

Wady kampera

Dobra przyznajmy, jakieś wady ma, jak wszystko. Chociaż te nie tak straszne jak by się mogło wydawać. Na pewno na miejsce dojedziemy wolniej niż normalnym samochodem, bo nie rozwija on takich prędkości. Autostrady też wyjdą drożej niż osobówką ale spokojnie różnice nie są jakieś przytłaczające, a już na pewno nie tak bardzo żeby wyprawa stała się nieopłacalna. Na miejscu trzeba się zatroszczyć chociażby o wypompowanie brudnej wody, ale to dopiero na koniec wyjazdu, ewentualnie w jego trakcie. Musimy też w nim sami sprzątać i o ile nie mamy lub nie chcemy korzystać z toalety i prysznica w kamperze to czekają nas wycieczki do sanitariatów na campingu, a te mogą być różnego standardu, chociaż na to wpływ możemy mieć. Trzeba tylko wcześniej wyznaczyć punkty na trasie przejazdu z campingami o wyższym standardzie. To wszystko jakoś strasznie nie brzmi, prawda?

Zalety kampera

Przede wszystkim nie martwimy się tym, że w terminie, w którym chcemy jechać nie ma już wolnych pokoi, a jak są to w zabójczych cenach. Campingi co prawda darmowe nie są ale ceny są zdecydowanie niższe, niż za hotelowy pokój, a i z miejscem nie ma aż takiego problemu. Poza tym możemy stanąć na każdym parkingu przy autostradzie i zrobić sobie drzemkę, która nie skończy się bólem kręgosłupa, bo przecież w środku mamy normalne łóżko, a pozwoli zregenerować siły na dalszą trasę. Kolejną zaletą jest to, że campingi często są zlokalizowane blisko plaży, jak ekskluzywne hotele lub w miejscach które są dobrze skomunikowane z lokalnymi atrakcjami. Kamper łączy w sobie wygodę pokoju hotelowego z niską ceną, a ponadto jest idealny na wakacje objazdowe bo nie tracimy czasu na pakowanie i rozpakowywanie w kolejnych miejscach. Warto też pamiętać, że w niektórych państwach (np. Norwegii) możemy rozbić obozowisko, czyli także postawić kampera w dowolnym miejscu, byle nie był to teren prywatny lub park narodowy. Takim sposobem kamper jako srodek transportu da nam możliwość podziwiania zaraz po przebudzeniu zapierających dech w piersi widoków na miejsca do których turyści mieszkający w hotelach dotrą znacznie później i nie będą mieli możliwości zrobienia zdjęcia wspaniałym plenerom o wschodzie słońca. Jednym słowem kamper to idealny wybór na wakacje.