Labioplastyka i rozwój medycyny estetycznej

Jeszcze kilkanaście lat temu piosenkarz Michael Jackson korygujący swą urodę za pomocą operacji chirurgicznych uchodził za dziwaka. Tymczasem obecnie uznać go można za pioniera. To na jego ciele lekarze tak naprawdę uczyli się i ćwiczyli jak poprawiać nos, policzki, czy brodę. W obecnych czasach operacje chirurgiczne i zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej nikogo już nie dziwią. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czym jest labioplastyka.

B jak botoks

Najczęściej wykonuje się zabiegi poprawiające wygląd uzębienia, a także wstrzykuje się botoks. Kobiety zwykle decydują się na wypełnienie swych piersi implantami, tak aby ich biust wyglądał na większy i bardziej seksowny. Tendencja to dotyczy zarówno osób w średnim wieku, pragnących opóźnić efekty starzenia jak i młodych, którym wady wyglądu odbierają pewność siebie i przeszkadzają w odniesieniu sukcesu.

A może chirurgia estetyczna?

Zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej wreszcie przestały być tematem tabu. Coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy aby pozbyć się swych kompleksów i przypadłości utrudniających życie. Jeszcze kilka lat tamu niewiele kobiet słyszało o możliwości skorygowania warg sromowych. Panie chowały się w zaciszu swych domów ukrywając wstydliwy problem nie tylko przed światem, lecz również przed najbliższymi. Tymczasem obecnie labioplastyka staje się zabiegiem coraz popularniejszym. Polega on na operacyjnym usunięciu przerośniętych warg sromowych mniejszych. Czasami chodzi wyłącznie o walory estetyczne, czasami jednak operacja ta ma również wskazania czysto medyczne. Wargi sromowe pełnią rolę ochronną i zabezpieczają pochwę przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Pomagają także nawilżać ją w czasie stosunku płciowego. Jakiekolwiek nieprawidłowości w ich budowie mogą sprawić, że kobieta będzie cierpiała na powracające infekcje, a seks przestanie być przyjemnością. Dlatego też jeśli jakaś pani cierpi na tego typu przypadłość powinna skonsultować się z lekarzem i poddać się zabiegowi. W końcu labioplastyka to nie tylko sposób na zwalczenie kompleksów, ale przede wszystkim dolegliwości związanych za dużymi wargami sromowymi.