Likwidacja szkody komunikacyjnej Gliwice: naprawa bezgotówkowa – czy warto?

Coraz częściej mówi się o tym, że naprawy bezgotówkowe są najlepszym sposobem na to, żeby naprawić swój samochód po stłuczce w ramach OC sprawcy. Postanowiliśmy się przyjrzeć temu bliżej, jak to wygląda i jakie są tego słabe i mocne strony. Czy zatem warto decydować się na taki sposób załatwienia sprawy z ubezpieczycielem?

Na pewno nie mamy żadnych kosztów

Przede wszystkim, pierwszym nasuwającym się plusem takiego rozwiązania, jest absolutny brak kosztów związanych z naprawą. Ile już historii słyszeliśmy o tym, jak to ubezpieczyciel zaniżył wycenę szkody, ktoś przyjął gotówkę w ramach odszkodowania, a później w warsztacie okazało się, że będzie to kosztować więcej różnicę należy pokryć już z własnej kieszeni? Niestety nie są to odosobnione przypadki. W przypadku, gdy możliwa jest bezgotówkowa likwidacja szkody komunikacyjnej Gliwice mamy pewność, że nie będziemy musieli w ogóle dopłacać do naprawy.

Nie naprawimy w swoim warsztacie

Co dla niektórych może być przeszkodą w decyzji o bezgotówkowym rozliczeniu, to fakt, że raczej nie naprawimy naszego samochodu w warsztacie, do którego zawsze jeździmy. Likwidacja szkody komunikacyjnej Gliwice odbywa się bowiem tam, gdzie wskaże nam ubezpieczyciel, który najczęściej ma podpisane umowy w serwisach. Nie możemy zatem pojechać gdziekolwiek, a umawiamy się tam, gdzie dostaniemy informację o tym, że mamy naprawiać swój samochód. To z tym warsztatem rozlicza się później ubezpieczyciel.

Usługi na wysokim poziomie i samochód zastępczy

Co jest bardzo ważne, to że mimo, iż nie możemy wybrać warsztatu, możemy być pewni, że serwis, który zostanie nam zaoferowany będzie na najwyższym poziomie. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą mieć bowiem później dodatkowych problemów z tytułu źle wykonanej pracy. Do tego użyte zostaną oryginalne części. A wszystko, przypominamy, nie będzie nas nic kosztować. Poza tym najczęściej jest tak, że zostawiając samochód w serwisie, na czas naprawy w ramach likwidacji szkody, otrzymujemy samochód zastępczy. A więc nie musimy prosić o niego specjalnie, umawiać się na odbiór i odstawienie. Wystarczy, że przyjedziemy do serwisu, a zostawiając nasze auto otrzymamy samochód zastępczy. Oddamy go w momencie odbioru naszego pojazdu.