Sklep motocyklowy – dzięki niemu przygotujesz swój jednoślad do każdego sezonu

Sympatycy zachwycają się ich cudownym brzmieniem. Z zainteresowaniem śledzą i oglądają przejeżdżające modele. Są dla nich pomysłem na życie. W ten sposób wyrażają siebie. Często mówią, że jest to bezwarunkowa miłość. Motocykliści, bo o nich tu mowa, nie są w stanie funkcjonować bez swojego jednoślada. Prawdziwi motocykliści nie wyobrażają sobie sezonu bez wielu wycieczek motocyklowym i zdartych opon. To oni na początku marca wyglądają pierwszych oznak wiosny. Śpieszą się na rozpoczęcie kolejnego motocyklowego sezonu. Jednak najpierw odwiedzają sklep motocyklowy – https://motomoda24.pl/.

Przed sezonem warto wybrać się na zakupy do sklepu motocyklowego

Najważniejszy w trakcie całego sezonu jest spokój o stan techniczny i bezpieczeństwo użytkowania. Jest to ściśle związane ze sprawnością motocyklu. Przed rozpoczęciem sezonu jednoślad koniecznie trzeba przejrzeć. Zanim to zrobimy, po zimowym postoju powinniśmy umyć motocykl. W sklepie znajdziemy odpowiednie środki myjące, którymi wystarczy spryskać brudną lub zakonserwowaną powierzchnię motocykla, chwilę odczekać i spłukać wodą. Po zaopatrzeniu się w odpowiednie środki powinniśmy umyć i nasmarować łańcuch napędowy, cięgna – takie jak linka gazu i linka sprzęgła.

Po umyciu pierwsze oględziny od razu pokażą, jak maszyn była przygotowana do zimowania. Motocykl odpowiednio zakonserwowany i przechowywany w odpowiednich warunkach spokojnie powinien przetrwać kilkumiesięczny postój. Pierwsze oględziny wizualne i techniczne warto wykonać we własnym zakresie. Elementy, które są na granicy zużycia, koniecznie trzeba wymienić. Jeśli tego nie zrobimy po rozpoczęciu eksploatacji w nowym sezonie, bardzo szybko zaczną się psuć.

Jeśli olej osiągnął przebieg kwalifikujący go do wymiany lub jest bardzo bliski tej wartości, to nie należy zostawiać go w silniku na zimę. O ile nie zrobiliśmy tego wcześniej, teraz koniecznie trzeba wymienić olej silnikowy. Warto zrobić to razem z filtrem.

Sklep motocyklowy – miejsce, które warto odwiedzić

Sklep motocyklowy pozwoli się nam zaopatrzyć we wszystkie zużyte części. Tam wyposażymy się również w olej, prostownik i ciśnieniomierz do opon. Wszystko się przyda, gdy okaże się, że nasz akumulator trzeba podładować. Ciśnieniomierz natomiast pozwoli nam w warunkach garażowania sprawdzić ciśnienie w oponach.

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, są przewody i kable. Ocenie należy poddać stan przewodów m.in. hamulcowych, chłodniczych oraz wszystkich innych kabli. Czasami okazuje się, że są przetarte albo nadgryzione przez jakieś zwierzątko. Należy również sprawdzić wszystkie wtyczki i połączenia elektryczne. W okresie zimowym mogą zaśniedzieć. W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na gumowe elementy zawieszenia. Po zimie uszczelniacze potrafią się rozszczelnić. Jeśli się okaże, że kwalifikują się do wymiany, trzeba je wymienić.

Połączenia elektryczne najlepiej pokryć odpowiednim preparatem, który wraz z uszkodzonymi przewodami, wtyczkami i gumowymi elementami zawieszenia można nabyć w sklepie motocyklowym. Z kontrolą oświetlenia w warunkach domowych poradzi sobie każdy. Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce i sprawdzić działanie świateł mijania, drogowych, kierunkowskazów, a także wszystkich kontrolek.

Nie można zapomnieć o napędzie i płynie hamulcowym

Dobry stan łańcucha to podstawa sprawnie działającego motocykla. Gwarancją długiej i cichej pracy jednoślada jest odpowiedni naciąg oraz regularne smarowanie. Żywotność łańcuchów przedłuża odpowiednia konserwacja wykonywana przed każdym sezonem. Użytkownicy bardzo często zapominają o systematycznej wymianie płynów hamulcowych, a przecież z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa jest najważniejszy. Płyn hamulcowy jest higroskopijny i należy go regularnie wymieniać zgodnie z instrukcją pojazdu. W sklepie motocyklowym znajdziemy specjalistyczną chemię motocyklową oraz wszystkie potrzebne nam płyny.

Świece i zawory

Przed sezonem koniecznie należy sprawdzić stan świec. Czarne elektrody świadczą o zbyt bogatej mieszance, białe – o przesadnie ubogiej. Świece, w zależności od rodzaju wymagają wymiany co ok. 24 tys. km lub 48 tys. km. W sklepie motocyklowym znajdziemy zarówno świece zwykłe i irydowe.

Pozostałe naprawy, jeśli nie mamy wymaganej wiedzy najlepiej zlecić sprawdzonemu mechanikowi.