Wyjeżdżasz na wakacje z dziećmi? Geometria zawieszenia i przeglądy to konieczność

Wyjazd z dziećmi na wakacje to długo wyczekiwany moment. Trzeba zrobić wszystko co tylko się da, by urlop minął w przyjaznej atmosferze, a przede wszystkim był bezpieczny. Jeśli planujesz dojazd samochodem, koniecznie zadbaj o jego stan techniczny.

Geometria zawieszenia i przegląd to podstawa

Ważnym elementem jest zbieżność kół oraz kąt ich pochylenia. Trzeba to sprawdzić, by w pełni bezpiecznie wyjechać w trasę. Dobrze jest przed dłuższą trasą zlecić usługi, takie jak geometria zawieszenia czy też dokładny przegląd techniczny. To niezwykle ważne elementy, o które trzeba bardzo zadbać. Nieprawidłowa geometria zawieszenia wpływa na utratę przyczepności. O ile warunki pogodowe są dobre, to nie ma problemu. Gorzej, jeżeli pogoda jest mało przyjazna. Wtedy jest już znacznie trudniej. Auto może wpaść w poślizg. Niebezpieczne są też sytuacje wynikające z winy innych uczestników ruchu, które wymagają natychmiastowych reakcji. Jeśli samochód nie ma dobrej przyczepności, może okazać się sporym zagrożeniem. Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie zapanować nad autem dokładnie w każdej sytuacji. Geometria zawieszenia to bardzo ważna rzecz, o którą trzeba zadbać, by potem nie mieć większych problemów. Warto też zlecić przegląd techniczny. Jeśli jedziemy w długą podróż, takie rzeczy są jak najbardziej istotne szczególnie jeśli jako pasażera mamy dziecko na pokładzie. Trzeba zadbać o tę małą istotę, która w razie uderzenia jest bardzo wrażliwa. Przegląd przed dłuższą trasą jest więc koniecznością. Czasem niewielkie uszkodzenia mogą się okazać bardzo niebezpieczne na trasie. Lepiej więc nie dopuścić do tego typu zaniedbań, by potem nie mieć z tego tytułu żadnych większych problemów. Wyjazd ma być czymś przyjemnym, a holowanie samochodu lub też utrata kontroli w czasie jazdy się w to nie wpisuje.

Odwiedzaj tylko sprawdzone punkty ASO

Dobrze jest odwiedzać sprawdzone warsztaty rekomendowane przez producenta. Dzięki temu naprawa jest perfekcyjne. Punkty ASO maja sprzęt, który jest systematycznie wymieniany. W takich miejscach nie ma przestarzałych i mało dokładnych urządzeń. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku niezależnych warsztatach, które bardzo często są niskiej jakości, a świadczone przez nich usługi są dalekie od poprawnych. Lepiej więc wybrać się do serwisu ASO. Tam każda usługa, nawet geometria zawieszenia czy zwykły przegląd, jest wykonywana starannie i dokładnie. Punkty ASO są rozmieszczone w każdym większym mieści, jak np. Zabrzu czy Gliwicach.