Wymiana oleju cena Ruda Śląska: jak przygotować samochód na letnie wyprawy?

Powoli zbliża się wiosna, a po niej szybko nastanie lato, a wraz z nim ochota na długie przejażdżki samochodem. Nie raz pojedziemy nad wodę, w góry czy wyjedziemy na wczasy. Aby te wyjazdy mogły być udane musimy zadbać o to, żeby nasz samochód był maksymalnie sprawny, aby nie mieć przykrych niespodzianek.

Opony, klimatyzacja i wycieraczki

Zapewne dla niektórych osób te trzy rzeczy są oczywistością, jednak warto przypominać również o podstawa, bo okazuje się, że nie wszyscy wracają na nie uwagę. Na początek wymiana opon. Jest ona o tyle istotna, że zimowe opony bardzo niszczą się w okresie letnim, co więcej mają mniejsza przyczepność. Tak naprawdę możemy już spokojnie zmieniać opony, gdy temperatura utrzymuje się na poziomie 10 stopni Celsjusza, nawet jeśli w nocy nieznacznie spada. Poza tym warto zająć się serwisem klimatyzacji. Odgrzybianie i czyszczenie to niewątpliwie podstawa, możemy jeszcze uzupełnić płyn, dzięki któremu powietrze się chłodzi. Po zimie warto również zmienić pióra wycieraczek, ponieważ intensywnie używane na pewno już nie zbierają wody tak, jak powinny.

Dobry serwis i sprawdzenie podzespołów

Warto również wybrać się do serwisu, w którym będziemy mogli sprawdzić podzespoły i wszystkie części eksploatacyjne. Ważna jest również wymiana oleju cena Ruda Śląska. Powinna być wykonywana przynajmniej raz do roku, częściej w przypadku, gdy pokonujemy więcej niż 20 tys. Kilometrów rocznie. Poza tym oczywiście należy sprawdzać poziom oleju regularnie, ale do tego wykorzystamy bagnet znajdujący się pod maską i nie potrzebujemy przy tym pomocy mechanika.

Podstawą jest olej oraz hamulce

Wymiana oleju cena Ruda Śląska jest bardzo ważna, ponieważ zaniedbanie tego skutkować może zatarciem silnika i co się z tym wiąże, jego generalnym remontem, który niezależnie od marki samochodu jest drogi. Poza tym bardzo ważne jest sprawdzenie stanu hamulców i ewentualna wymiana klocków i tarcz hamulcowych. Wybierając się na dłuższy wyjazd warto bowiem zadbać o to, żeby wszystko było w bardzo dobrym stanie, żeby później nie mieć przykrych niespodzianek, w postaci niezaplanowanych przystanków. No i oczywiście pozwoli to nam oszczędzić dodatkowych wydatków, w postaci opłat za lawetę czy nieznany warsztat.