Wymiana oleju Ruda Śląska? Tylko w autoryzowanym serwisie

Choć wymiana oleju wydaje się czynnością banalną, dużo lepiej zlecić taka usługę w serwisie ASO. Stosuje się tam najwyższej klasy komponenty, które są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu co bezpośrednio przekłada się na jakość jazdy.

Nie oszczędzaj na oleju silnikowym

Olej silnikowy pełni bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim zapobiega tarciu ruchomych elementów silnika, odpowiada za chłodzenie, a także chroni przed odkładającymi się produktami spalania. To pozwala zachować silnik w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Nie od dziś wiadomo, że silnik to w pewnym sensie serce całego mechanizmu. Jeśli będzie szwankował, auto będzie niesprawne. Kupno nowego silnika nie jest opłacalne i wielokrotnie przewyższa cenę rynkową samochodu. Z kolei używane silniki, które też są dostępne w sklepach, bardzo często bywają awaryjne, a nie są wcale tanie. Wprawdzie sprzedawcy niejednokrotnie dają na nie gwarancję, ale z drugiej strony wady ujawniają się czasem dopiero po jakimś czasie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc odpowiednie dbanie silnik i wymiana oleju Ruda Śląska zgodnie z zaleceniami producenta. W ten sposób można naprawdę sporo oszczędzić, bo samochód będzie można eksploatować znacznie dłużej. Nie bez znaczenia jest tez rodzaj oleju, który powinien być dostoswany do konkretnego modelu. Co istotne, nie można stosować różnego typu olejów. Powinno się używać stale takich samych komponentów. W starszych samochodach najczęściej stosuje się półsyntetyki. W modelach nowszej generacji, które mają bardzo zaawansowane silniki, trzeba dokładnie stosować się do zaleceń producenta. Tylko w ten sposób można sprawić, by silnik był wydajny i w pełni sprawny. To wpływa na bezpieczeństwo, ale również ekonomie jazdy.

Wymianę oleju załatwiaj w punktach ASO

Istotne jest to, by wymiana oleju Ruda Śląska była przeprowadzana tylko w odpowiednich punktach. Najlepiej udać się do serwisu ASO. Tam dysponuje się najlepszej jakości komponentami, które są dostosowane do konkretnego modelu. Takich standardów próżno szukać w niezależnych warsztatach, które niejednokrotnie oszukują na oleju. Stosują niskiej jakości zamienniki, często nawet niedostosowane do danego samochodu. Bardzo często zdarza się tam również mieszać stary i nowy olej. Oczywiście nie jest to zasadą, bo niektóre niezależne warsztaty również dbają o jakość obsługi, ale z drugiej strony w serwisach ASO jesteśmy bardziej pewny, że do tego typu zdarzeń nie dojdzie. Lepiej więc trochę dopłacić, ale przynajmniej wiedzieć, że usługa będzie zrealizowana na odpowiednim poziomie.