Wynajem kampera sposobem na udane wakacje


Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na podróżowanie kamperem, które pozbawione jest ograniczeń, jakie mają innego typu wakacje. W jakich sytuacjach rzeczywiście warto zdecydować się na kamper wynajem, a kiedy lepiej wybrać inną formę wakacji? Czy wynajem kampera jest opłacalny, czy może jednak lepiej od razu go kupić?

Wynajem kampera – podróż bez żadnych ograniczeń

Wiele osób bardzo ceni sobie brak ograniczeń w podróży. Przede wszystkim chodzi tu o możliwość zmiany decyzji odnośnie kierunku podróży w dowolnym momencie. Decydując się na zorganizowane wakacje z biura podróży, czy też na wyjazd do hotelu traci się tę możliwość. Trzeba z góry zaplanować gdzie będzie się spało, co będzie się jadło i co będzie się robiło. Camper wynajem jest natomiast sposobem na to, aby dopiero w trakcie podróży decydować co będzie się robiło.

Wakacje objazdowe

Przede wszystkim, zaletą wynajmu kampera jest możliwość udania się na wakacje objazdowe. Tego typu podróż z biurem podróży przeważnie jest bardzo droga. Wybierając się na wycieczkę czy wczasy objazdowe samochodem osobowym na własną rękę, także trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Przede wszystkim chodzi tutaj o opłacanie noclegów w każdym nowym miejscu, do którego się przyjeżdża. Jest to również rozwiązanie bardzo męczące i trudne pod względem logistycznym. Trudno bowiem przewidzieć, kiedy dokładnie przyjedzie się w dane miejsce, a noclegi raczej trzeba planować z wyprzedzeniem, gdyż na miejscu może się okazać, że nie ma już żadnych wolnych miejsc. Camper wynajem umożliwia natomiast spanie w zasadzie w dowolnym miejscu. Wszędzie, w okolicach każdego większego miasta, jak i na prowincji, jest zawsze jakieś miejsce, w którym można zaparkować i spokojnie się przespać. Nie trzeba wiec wydawać pieniędzy na noclegi w hotelach, nie trzeba też zamartwiać się tym, czy uda się znaleźć jakieś miejsce do spania.

Koszty podróży kamperem

Oczywiście, kamper wynajem kosztuje, trzeba zapłacić odstępne za użyczenie kampera, jak i konieczne jest tankowanie. Kamper spala więcej paliwa niż samochód osobowy, przez co koszty benzyny są nieco większe. Niemniej jednak, wiele można zaoszczędzić na noclegach, które zwłaszcza w miejscowościach turystycznych są zwykle bardzo drogie. Czasami udaje się również wiele zaoszczędzić na jedzeniu. Rzecz w tym, że zamiast kupować obiady, czy kolacje w restauracjach, można samodzielnie przygotowywać je w aneksie kuchennym, znajdującym się w kamperze. W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy kamper jest wyposażony w taki aneks. Wynajem kampera z bogato wyposażonym aneksem jest oczywiście nieco droższy, zwykle jednak jest to rozwiązanie opłacalne, gdyż pozwala zaoszczędzić na pożywieniu w podróży. Półprodukty, z których można przygotować posiłek są zawsze tańsze, niż obiad w restauracji.

Camper wynajem – czy zawsze jest opłacalny?

Kwestia tego, czy w konkretnych sytuacjach lepiej wybrać się w podróż kamperem, czy może jednak lepiej zdecydować się na inne wakacje jest kwestią bardzo indywidualną. Na pewno nie ma sensu kamper wynajem, jeśli planuje się spędzić całe wczasy w jednym miejscu. Niektórzy zamiast ciągłego podróżowania wolą osiąść w jednym miejscu i tam wypoczywać. Z drugiej jednak strony, wynajem kampera o podwyższonym standardzie umożliwia wypoczynek w całkiem komfortowych warunkach w stosunkowo niskiej cenie. Tak więc, jak już wcześniej wspomniano, sens wynajmu kampera w wielu sytuacjach jest kwestią bardzo subiektywną.

Kiedy kamper wynajem, a kiedy kupno?

Niektórzy nie decydują się na campery wynajem, lecz wolą kupić swojego własnego kampera. Kiedy warto się na to zdecydować? Wydaje się, że kupno ma sens dopiero wtedy, kiedy ma się pewność, że będzie się odbywało podróże regularnie. Jeśli mają to być dwa lub trzy wyjazdy wynajem kampera jest zwyczajnie o wiele bardziej opłacalny. Z tego też względu, jeśli myśli się o kupnie kampera, lepiej najpierw udać się w swoją pierwszą tego typu podróż wynajętym kameprem. Jeśli wyjazd będzie udany i zachęci do dalszego podróżowania w ten właśnie sposób, jak najbardziej warto pomyśleć o kupnie swojego własnego kampera.

Kto najczęściej korzysta z wynajmu kampera?

Zdecydowanie, do najczęściej wynajmujących kampery należą rodziny. Kampery bowiem są w stanie pomieścić przeważnie co najmniej kilka osób, rodzinna podróż kamperem wydaje się wiec dosyć dobrym pomysłem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że komfort użytkowania niektórych kameprów nie jest zbyt dobry. Jeśli więc planuje się rodzinny wyjazd warto zdecydować się na wynajem kampera o nieco podwyższonym standardzie. Jest to wskazane zwłaszcza wtedy, gdy podróżuje się z małymi dziećmi. Dla ich wygody ważny jest nieco wyższy standard kampera. Niemniej jednak, jest to istotne także ze względu na rodziców, którym łatwiej opiekować się dzieckiem w dobrze wyposażonym i przestronnym kamperze.

Parametry samochodu

Z pewnością, podczas wynajmu campera należy również uwzględniać parametry techniczne samochodu. Chodzi tutaj o moc silnika jak i jakość poszczególnych podzespołów.

http://dethleffs-polska.pl/