Nie zawsze warto inwestować w najtańsze ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i musi je płacić każdy, kto posiada pojazd. Między innymi z tego powodu kierowcy przede wszystkim szukają taniej oferty, która nie pociągnie ich po kieszeni i bez problemu mogli ją odnawiać co roku. Nie zawsze jest to jednak odpowiedni sposób na zakupienie OC.

Podstawowe ubezpieczenie OC chroni nas tylko częściowo

Nie będziemy ukrywać, najłatwiej jest po prostu wejść w jakąś porównywarkę w Internecie, wpisać najważniejsze dane i możemy znaleźć ubezpieczenie, które będzie dla nas najtańsze. Jego minusem jest przede wszystkim to, że nie mamy nic, poza podstawową ochroną, którą zapewnia nam ustawa dotycząca ubezpieczeń z 2003 roku. Jeżeli więc spowodujemy zdarzenie na drodze, nasze ubezpieczenie OC pokryje wyrządzone szkody w wysokości do miliona euro. Jeżeli osoba zostanie pokrzywdzona, straci zdrowie lub życie, ubezpieczyciel pokrywa wtedy odszkodowanie do pięciu milionów euro. Poza tym nie przysługuje nam zupełnie nic.

Dodatkowe usługi, które możemy mieć w ramach OC

Co jest bardzo ważne, warto porównać dostępne na rynku oferty, ponieważ może się okazać, że za niewiele więcej pieniędzy otrzymamy większy pakiet w ramach ubezpieczenia. Wśród oferowanych usług warto bowiem zwrócić uwagę przede wszystkim na to, żeby otrzymać razem z OC pakiet assistance. Dzięki niemu, w przypadku gdy będziemy mieli zniszczony samochód, będziemy mogli otrzymać holowanie czy nawet drobną naprawę na miejscu. Na co jednak warto zwrócić uwagę to, jak daleko przysługuje nam holowanie, albo do jakiej kwoty naprawią nam samochód. W przypadku gdy wyjeżdżamy często w dalsze trasy warto mieć usługę hotelu, gdybyśmy musieli poczekać na naprawę samochodu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę?

Wiele osób, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC używa w tym celu porównywarek z Internetu. Są one w miarę dokładnie, ale zazwyczaj mają jeden duży minus, mianowicie aby otrzymać spersonalizowany wynik musimy pozostawić swoje dane kontaktowe. Trafiamy wtedy do bazy marketingowej, co nierzadko kończy się licznymi telefonami z ofertami. Aby uniknąć takich sytuacji możemy zdecydować się na wizytę w agencji, gdzie zostaną dokładnie sprawdzone oferty, do tego otrzymamy ich profesjonalne porównanie i będziemy mogli wybrać dokładnie sprawdzić i zdecydować się na to, co będzie dla nas najlepsze.