Na co zwracać uwagę, jeśli kupujemy ubezpieczenie OC w Zabrzu?

Wydawać by się mogło, że kupowanie ubezpieczenia swojego samochodu nie wymaga sprawdzania niczego poza ceną. W końcu jest ono obowiązkowe, a warunki określone zostały w ustawie, na co więcej moglibyśmy zatem zwracać uwagę? Jest jednak kilka rzeczy, które warto sprawdzić.

Cena w każdym miejscu będzie się różnić

Są różne sposoby na porównanie, gdzie zapłacimy za polisę najmniej. Jeżeli jednak wybierzemy już towarzystwo ubezpieczeniowe musimy wziąć pod uwagę to, od kogo tą polisę kupimy. Nie chodzi tu o ubezpieczalnie, ale to czy kupujemy przez Internet, bezpośrednio u agenta, a może w multiagencji. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ na przykład to samo ubezpieczenie OC w Zabrzu, z tej samej firmy może kosztować mniej, jeśli pójdziemy do multiagencji i dodatkowo otrzymamy rabat agencyjny. Dlatego dobrze jest poszukać miejsca, gdzie dodatkowo będziemy mogli zapłacić taniej.

Dodatkowe uprzywilejowanie w ramach OC

Warto jest się również dowiedzieć, czy mamy jakieś dodatki w ramach naszej polisy OC. Co to może być? Coraz częściej towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam możliwość posiadania pakietu assistance, w ramach OC. W nim znajduje się holowanie do określonej liczby kilometrów lub laweta, również z takim limitem, do tego dołożone może być również naprawianie drobnych szkód na miejscu czy nocleg, jeśli zdarzenie miało miejsce daleko od domu. Oprócz tego możemy otrzymać również auto zastępcze na czas naprawy pojazdu. Istnieje również możliwość otrzymania dodatkowego ubezpieczenia na przewożone zwierzę czy bagaż. Istotne jest, aby nasze ubezpieczenie OC Zabrze nie było przez to droższe, ale to już zależy od firmy ubezpieczeniowej.

Dowiedz się, jaką renomę ma ubezpieczyciel

Dobrze jest się również dowiedzieć, jaką renomę ma towarzystwo ubezpieczeniowe, od którego chcemy zakupić polisę. Dzięki temu możemy bowiem uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Tym bardziej, że obecnie w życie weszła zasada bezpośredniej likwidacji szkody. Dzięki niej jeżeli zostaniemy poszkodowani w zdarzeniu to po odszkodowanie nie zgłaszamy się do firmy ubezpieczeniowej sprawcy, ale swojej, skąd mamy kupioną polisę. Jeżeli więc wybierzemy źle, będziemy traktowani z najniższą jakością obsługi klienta. Dlatego warto się temu przyjrzeć wcześniej, żeby nie mieć takich problemów i spokojnie móc otrzymać odszkodowanie i wszystko co się z nim wiąże.